אדוורדס – משחק המילים של גוגל.

מהו גוגל בעצם? האם זוהי תוכנה? האם זוהי חברה המתמחה בתוצאות חיפוש? מה בעצם עושים גוגל ומדוע הם נותנים לנו את כל השירותים שלהם בחינם אין כסף?

ובכן התשובה היא כזו- גוגל היא בעצם חברת הפרסום והשיווק הגדולה בעולם.

כן ,גוגל חברת פרסום.

היא אמנם חברת הפרסום הכי מתקדמת טכנולוגית, הכי מעודכנת ומאתגרת מבחינה של לוגיקה ומדע, והכי עשירה פיננסית, אך היא עדיין בסופו של דבר חברת פרסום.אפשר לפרגן להן ולומר שהם כבר קונצרן פרסום, או אימפריה.

שימו לב, בעידן האינטרנט על מנת להגיע למידע עלינו להקיש שאלה כלשהי. או כמו שקרוי בשפה המקצועית "שאילתה". את אותה שאילתה מקבל מאיתנו גוגל ובאותו רגע שולח פקודת חיפוש, לשרתים שלו הקרובים אלינו. גוגל מתמחה בארגון וסידור מידע , לכן אופן הפעולה שלה הוא כזה שבכל מדינה או מחוז במדינה יש מס' שרתים השייכים לגוגל. אותם שרתים מחזיקים את המידע הנסרק על ידי הבוטים של גוגל בצורה מאורגנת ומוכנה לשליפה. כאשר השאילתה מתקבלת פונה המחשב שלך לשרת גוגל ושרת גוגל מחזיר לו מידע בהתאם לשאלה.

זה האופן בו אנו מקבלים תוצאות חיפוש. לא נכנס לפן הטכני כי הוא מורכב מאד, אך השורה התחתונה היא שתוצאות החיפוש שלנו מגיעות

משרת יעודי אשר בד"כ קרוב לאיזור בוא אנו נמצאים,השרת שולח לנו את המידה למחשב האישי שלנו ,אשר מציג לנו את תוצאות השאלה.

זהו באופן בסיסי אופן הפעולה של מנוע החיפוש.

וכעת שואלים אתם ואנו-ובצדק,כיצד כל זה מתקשר לחברת פרסום?

והתשובה היא כזאת: גוגל יודעים בדיוק מה אנו מחפשים מבחינה סמנטית. יש להם את כל הנתונים, (אשר אנו מוסרים בשאילתות שלנו) על מנת לדעת בצורה גורפת מה אנו מחפשים ברשת בכל רגע נתון. בהתאם לשאלותינו ולצרכים שלנו, נקבל לצד תוצאות החיפוש הרגילות, תוצאות ממומנות.

תוצאות חיפוש, או קישורים ממומנים, הם פרסומת לכל דבר ועניין. בעל עסק או בעל אינטרנס, משלם לגוגל, דרך תוכנית האדוורדס, כסף, על מנת להופיע בתוצאות אלו.(נדגיש שאלו רק התוצאות בבר הימני בדרך כלל של דף החיפוש, או בצבע מודגש למעלה. שאר התוצאות הן אורגניות ומגיעים אליהם דרך קידום אתרים אורגני, (דבר אשר הרחבנו עליו בעבר) אולם התוצאות הממומנות, הן כפי שאמרנו- פרסומת לכל דבר ועניין, מפולחת וממוקדת לצרכן. לכן גוגל היא לא רק חברת הפרסום הגדולה בעולם, היא גם יודעת הכי הרבה על צרכניה,כיצד בדיוק לפנות אליהם ואיזה מוצרים הם מחפשים, על מנת להציע להם מוצרים דומים. הפרסום המפולח והממוקד ביותר הידוע כיום.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *