מהו הדבר הכי חשוב בעסק, אותו דבר הגורם לנו לעבור את הכביש מצד אחד לשני ולגשת לאותו העסק בצדו השני של הרחוב?

זהו ברוב המקרים חלון הראווה . חלון ראווה מושך ומעניין הוא ההיי לייט של החנות. אותו משתנה אשר יקבע האם הצרכן יכנס או ישאר בחוץ.

אתר האינטרנט של עסק הוא חלון הראווה שלו.

ובעצם, דף האינדקס של האתר, הדף בו ינחת הגולש שלנו הוא הדבר אשר ייצג אותנו.

לכן עיצוב אתר חייב להעשות בהתאמה לאופי העסק או הלקוח . העיצוב צריך להתפר ולשבת נכון כחליפה על תדמית העסק.

"ממשק משתמש (באנגלית: User interface) הוא חלקה של מערכת החשוף למשתמש בה, כך שדרכו מתקיים הקשר בין המשתמש ובין המערכת. "מערכת", בהקשר זה היא תוכנה, מכונה, מכשיר או חפץ כלשהו, שנועדו לשימושו של אדם.

עיצוב ממשק המשתמש הפך בשנים האחרונות למקצוע עצמאי, שבו עוסקים מומחים מתחומים שונים – פסיכולוגיה, הנדסת אנוש, מחשוב, עיצוב גרפי, ומושקעים בה מאמצים ומשאבים רבים, ומטרתה יצירת ממשק ידידותי למשתמש, כזה שהמשתמש יתפעל אותו בקלות וללא טעויות.

על־פי האקדמיה ללשון העברית, המונח התקין הוא מנשק משתמש, במקומות מסוימים מופיעה הצורה מישק משתמש, ובשנות השמונים היו שהשתמשו במונח פן ביניים (כתרגום מילולי למילה האנגלית), אך הצורה המקובלת בציבור היא ממשק משתמש.

עיצוב ממשק המשתמש נעשה בעיקר על פי שיקולים פונקציונליים – מה הדרך הנוחה ביותר שבה יוכל המשתמש להגשים את מטרותיו באמצעות ממשק המשתמש והמערכת שאחוריו. בדרך כלל באים לידי ביטוי גם שיקולים שיווקיים – יצירת ממשק משתמש שהופך את המוצר לאטרקטיבי ומובחן ממוצרים מתחרים. דוגמה מוכרת מאוד לכך היא עיצובו של בקבוק המשקה "קוקה קולה" (זהו "ממשק המשתמש" למשקה שבתוך הבקבוק), שבו באים לידי ביטוי שיקולים פונקציונליים (אחיזה נוחה של הבקבוק) ושיווקיים (הבקבוק הוא סמל מסחרי).

דוגמה לשיקולים פונקציונליים בעיצוב ממשק המשתמש , ניווט באתר אינטרנט, העוסק באחד מרכיביו של ממשק המשתמש."

לכן נשלב את הידע שלנו בבנית הממשק בצרכי הלקוח או מזמין האתר על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר בעיצוב, מול ובהתאם לצורך ליכולות המערכות, או האפליקציות אותן נרצה לשלב באתר, או אף לבנות אותו דרכן.

חבילת התוכנות של אדוב והטכנולוגיות שבן אנו משתמשים מאפשרים לנו לעצב היום אתרים בצורה נוחה ומקצועית.

קראו עוד בנושא ממשקי משתמש,עיצוב אינטרנט וקידום אתרים תוכן באינטרמיינד

המומחים לשיווק באינטרנט

עיצוב אתרים עם המקצוענים בתחום - אינטרמיינד